MÁTE ZE STRÁNEK NĚJAKÝ UŽITEK?
SDĚLTE TUTO ADRESU I SVÝM ZNÁMÝM!

KORUPCE, PIRÁTSTVÍ, VYNÁLEZY, TVORBA, MÍR, DOBROČINNOST - až miliony Kč

16. prosince 2012 v 20:34 |  Peníze

KORUPCE:


NFPK - Nadační fond proti korupci podnikatele Karla Janečka:


... každý rok jeden milion korun českých až pro 3 lidi, jeden člověk maximálně 1x.

Podmínkou je podat takové trestní oznámení, které povede k odsouzení korupčníka za korupci významného ekonomického rozsahu nebo zvláště zavrženíhodné korupční jednání.

---------------------------------------------------

ZÍSKEJTE I DALŠÍ PŘÍSPĚVKY Z NADACE:

http://www.nfpk.cz/cz/projekty - např. statisíce jako Cenu za odvahu

---------------------------------------------------
---------------------------------------------------

SOFTWAROVÉ PIRÁTSTVÍ:

Business Software Alliance (BSA) je sdružení firem působící ve více než 80 zemích světa, prosazující zájmy softwarového průmyslu, mezi členy patří například firmy Microsoft, Apple, Adobe, Intel, AVG, Autodesk, Siemens, Symantec.

Dle Vašeho tipu podají trestní oznámení:

https://reporting-emea.bsa.org/r/report/add.aspx?src=cz&ln=cs&intcmp=rptpnv00cz1 - zde odhalené pirátství nahlašte, Vaše identita bude uchovávána v tajnosti
https://reporting-emea.bsa.org/r/report/czech/rewardsconditions.aspx - za tip na koncové uživatele, distributory i internetové stránky - prodejce, odměna 10% ze zaplacené náhrady škody, kterou jim stanoví soud, maximálně 300 000 Kč

-------------------------------------------------
-------------------------------------------------

VYNÁLEZ EKONOMICKÉHO ZÁCHODU:

2.5 miliardy lidí na světě je nuceno fungovat bez toalet (rozvojové země - vesnice, Asie, Subsaharská Afrika)

Nadace Billa Gatese:
- kdo vymyslí funkční toaletu pro 3. tisíciletí, dostane 42 milionů dolarů - v přepočtu přes jednu miliardu korun.
Aby tato obrovská částka mohla být vyplacena, musí však záchod splňovat řadu podmínek, stanovených Gatesovou nadací. Mezi ty nejdůležitější patří, že musí fungovat i bez elektřiny, nesmí splachovat a musí se obejít bez existujícího kanalizačního systému. Současně by se toaleta měla snadno instalovat a náklady na její provoz by neměly přesáhnout 5 centů na jednu osobu.


------------------------------------------------

OBJEVY, LITERÁRNÍ TVORBA, MÍROVÁ POLITIKA, DOBROČINNOST:

Nobelova cena:

Každý držitel Nobelovy ceny má kromě medaile a diplomu nárok také na finanční odměnu, která v současnosti činí 8 miliónů švédských korun (cca 23 miliónů českých korun) - uděluje se každý rok lidem i institucím (vybraní jsou zveřejněni v říjnu, předání je 10. prosince) v těchto oborech:
- literatura - pouze idealistický žánr
- mír (i zásluhy o lidská práva, pomoc chudým apod.)
- ekonomie (rozvoj ekonomické vědy) - přidána dodatečně (peníze nejdou z fondu Alfreda Nobela)
... jedna cena může být rozdělena nejvýše mezi 3 osoby
... jedna osoba může získat Nobelovu cenu i vícekrát

Pozor!
Nad udělování Nobelovy ceny stojí správní orgán dohlížející na stockholmské nadace. Pokud dojde k závěru, že "nebyla ctěna vůle Alfreda Nobela", může zrušit rozhodnutí o udělení cen až tři roky nazpět (to by mě zajímalo, jak potom takové peníze někdo vrací, když už je třeba utratil...).

------------

Podobné ceny v dalších oborech:

Fyzika:
http://www.rozhlas.cz/leonardo/technologie/_zprava/stedre-odmeny-pro-fyziku--1094682 - Cena za fundamentální fyziku (Fundamental Physics Prize): od r. 2012, kdy bylo oceněno 9 teoretických fyzicků - každý částkou 3 miliony dolarů, udělována každý rok

Matematika:
- http://cs.wikipedia.org/wiki/Abelova_cena - Abelova cena: 6 milionů norských korun (téměř 19 milionů českých korun) každý rok
- http://cs.wikipedia.org/wiki/Fieldsova_medaile - Fieldsova medaile: s medailí je také spojená finanční odměna, která v roce 2006 činila 10,550 jednou za 4 roky pouze pro 2-4 lidi do 40 let

Informatika:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Turingova_cena - Turingova cena: pro jednotlivce za technický přínos
- cenu sponzorují společnosti Intel Corporation a Google Inc.; momentální výše ceny je 250 000 USD každý rok (dříve byla sponzorem jen společnost Intel a cena měla hodnotu $100 000).

Náboženství:
- http://cs.wikipedia.org/wiki/Templetonova_cena - Templetonova cena: Výše finanční odměny je uzpůsobena tak, aby v daném roce převyšovala částku pro jednotlivé kategorie Nobelovy ceny. Obnos není určen pro osobní obohacení. Oceněný jej má využít k dalšímu rozvoji činností v oboru. Udělována každý rok. V roce 2014 výše prémie činila 1 100 000 liber šterlinků.
- http://cs.wikipedia.org/wiki/Ratzingerova_cena - Ratzingerova cena: předává ji papež za teologii - každý rok 50 000 euro.

Žurnalistika, literatura, hudba, fotografie:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pulitzerova_cena - americká Pulitzerova cena: zlatá medaile

--------

TIP: Nemusíte zrovna napsat knihu ani nic objevit, stačí třeba pomáhat chudým jako Matka Tereza, která dostala Nobelovu cenu míru i Templetonovu cenu za náboženství!

-------------------------------------------------

-------------------------------------------------

TIP:

Vyberte si PENÍZE ZDARMA - 300 Kč i víc zdarma ihned a další za doporučení:

150 KČ OD EQUA BANK - za založení běžného účtu na kód - výdělek neomezen A VÝBĚRY KARTOU ZDARMA ZE VŠECH BANKOMATŮ VŠECH BANK V ČR!!!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.