MÁTE ZE STRÁNEK NĚJAKÝ UŽITEK?
SDĚLTE TUTO ADRESU I SVÝM ZNÁMÝM!

KADEŘNÍK - skutečný i virtuální

7. prosince 2012 v 2:51 |  Služby

Ostřihejte se za pět minut doma sami nůžkami či strojkem:

Tip: informujte se o možnosti bezplatné rekvalifikace od Úřadu práce na kadeřnici/kadeřníka, kdy poté za tyto služby do budoucna ušetříte, když budete umět ostříhat sebe i svou rodinu sami :-)

I bez zvláštního školení zvládne každý tyto střihy (delší vlasy zastřihávat min. po 6 měs.):

1) vrstvený (kruhový) střih delší i krátký z dlouhých či polodlouhých vlasů (které jdou dát do culíku) - zadní vlasy do tvaru U-V:
a) Delší či kratší ofina a delší vlasy vzadu:
Všechny vlasy učešte do culíku do gumičky do středu čela, kde začinají vlasy. Na culík dejte ještě jednu gumičku a popojeďte s ní k obočí, nosu nebo k bradě - podle toho, kde chcete, aby začínala první vrstva vlasů, tj. hlavně ofina vpředu. Ustřihněte vlasy nůžkami rovně těsně nad touto druhou gumičkou, aby ustřižené vlasy zůstaly v culíku v této gumičce - pokud jsou v požadované délce a kvalitě (nebarvené), můžete je prodat. Na závěr ještě můžete než sundáte gumičku u čela udělat toto: vlasy jednou rukou uhlaďte do úzkého válečku a držte a druhou rukou změňte svůj úchop nůžek a tupým koncem (nůžky držíte v poloze svislé stříhací částí kolmo vzhůru) vlasy v culíku na různých místech opakovaně krátce prostřihněte - tak jak si kdysi váš děda zastříhával holicí štětku.
b) Delší či kratší ofina a kratší vlasy vzadu:
Když pak u tohoto střihu ad a) po rozpuštění vlasů ustřihnete do roviny dlouhé zadní prameny, získáte vrstvený střih polodlouhý s delší či kratší ofinou.
c) Kratší vlasy od temene hlavy a delší vzadu:
Ofinu už máte zvolenou podle sestříhání ad a), nyní udělejte znovu culík vprostřed čela jak začínají vlasy, ale ze všech vlasů kromě ofiny - tu si třeba předem sepněte sponkou. Čím blíže čelu pak culík ustřihnete, tím kratší budete mít vlasy od temene hlavy (krátký sestřih je ustřižení culíku až u gumičky u čela), ale zadní vlasy stále zůstávají delší.
d) Krátký sestřih - ad c), ale po rozpuštění culíku ještě ustřihněte do roviny zadní delší vlasy.

P. S. Je to všechno logické, když si představíte, jak jsou ty vlasy sčesané, když se stříhají - když doprostřed čela, tak nejdelší jsou tam vlasy od krku a čím blíž čelu, tím jsou tam ty vlasy v jednom bodě ve své kratší délce, proto se to také ustřihne všechno pravidelně vrstvené. Čím méně vrstvený, tedy čím rovnější střih chcete, tím si culík dělejte vprostřed hlavy dále od čela směrem ke krku - střih bude také tím vzadu kratší, čím blíže ke krku.

2) krátký střih podkova:
Učešte vlasy do culíku do delší podélné pevně upnuté spony doprostřed v místě, kde na krku končí vlasy. Vlasy ve sponě rovnoměrně rozprostřete. Ustřihněte vlasy rovně pod sponou strojkem - zastřihovačem vlasů, sponu u toho přidržujte.

Postup obou těchto dámských či dívčích střihů na videu:

3) střih pro přirozeně vlnité vlasy:
Ostřihejte se jakkoli, na vlnitých vlasech nejsou vidět zuby :-) Právě naopak, pokud nebude délka žádného z vlasů stejná, jedná se o moderní střih zvaný Sedu :-) - http://www.moda.cz/a/vrstvene-strihani-vlasu-je-vhodne-pro-kazdeho--2055

Tipy, co vlnitým vlasům sluší zde:

... pravidelné zastřihování konečků vlasů se nejlépe dělá tak, že si upletete ze všech vlasů na hlavě tenčí copánky a ustřihnete poté jejich konečky - všechny o stejnou vzdálenost :-)
... muži to mají jednodušší - stačí strojek (zastřihovač vlasů) nastavit na patřičnou délku vlasů
... Vlnky bez placení trvalé či bez krepovačky či natáček získáte zapletením umytých mokrých rozčesaných vlasů do copánků - čím více tím drobnější vlnky :-) Rozplést až po uschnutí či vyfénování.

--------------------------------------------------

Mnoho kadeřnických salónů nabízí střih dle vašeho výběru zdarma, pokud se jim budou líbit vaše vlasy (nejlépe přírodní - nebarvené), které od vás odkoupí na prodlužování vlasů či na paruky, takže nejen nic nezaplatíte, ale ještě si vyděláte, já jsem dostala z dlouhých po lopatky na krátké na kluka 300,- v tom prvním níže uvedeném kadeřnictví, ale už před lety, teď se platí více, cena je dle váhy, takže hustější mají výhodu, rovněž blonďaté jsou za víc.

TIP: Zjistěte si předem, zda dané kadeřnictví požaduje na výkup vlasů nějakou jejich minimální délku a přeměřte si, zda ji splňujete.

Praha:
Brno:


Jihlava:


---------------------------------------

Tel.: 800 162 162 - 8-18 h

V Praze je možné získat také účes zdarma, když máte odvahu nechat si udělat vlasy podle kadeřníka, nikoli podle vás (ale můžete se domluvit zhruba co bude) a když se přihlásíte jako modelka/model (i pro muže) Wella (berou všechny - již vyučení kadeřníci se na vás školí nové trendy, ne že je to pro "modelky"
:-))

--------------------------------------

Zkuste ve vašem okolí najít kadeřnictví, kde stříhají učni, je to za mnohem lepší ceny (učí se na vás):
http://www.atlasskolstvi.cz/stredni-skoly?form=odborne-uciliste,stredni-odborne-uciliste&branch=33 - zeptejte se na kadeřnickém učilišti ve vašem okolí, kde mají praxi

--------------------------------------

PROMĚNY - viz:


==============================
==============================

VIRTUÁLNÍ ZKOUŠKA ÚČESŮ V PC:

http://www.palette.schwarzkopf.cz/palette/cz/cs/home/zvolete-si-svuj-odstin.html - zjistěte vhodnou barvu vlasů pro vás, z nabídnutých vhodných barev vyberte odstín podle barevné typologie:


-------------------------------------------------
-------------------------------------------------

TIP:

Vyberte si PENÍZE ZDARMA - 300 Kč i víc zdarma ihned a další za doporučení:

150 KČ OD EQUA BANK - za založení běžného účtu na kód - výdělek neomezen A VÝBĚRY KARTOU ZDARMA ZE VŠECH BANKOMATŮ VŠECH BANK V ČR!!! 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.