MÁTE ZE STRÁNEK NĚJAKÝ UŽITEK?
SDĚLTE TUTO ADRESU I SVÝM ZNÁMÝM!

MUZEA A KOSTELY - noci otevřených dveří v ČR

6. prosince 2012 v 18:42 |  Prohlídky, přednášky

http://www.cz-museums.cz/forms/festival_muzejnich_noci/ - každoročně od půlky května do půlky června

Navštivte muzea zdarma! Navíc tam bývá zdarma i kafe, příp. doprava MHD - např. v Praze :-)

V Jihlavě 6. 6. 2014 - zdarma bonbóny, přednášky archelogické a cestovatelské, středověká hudba v kostýmech - kapela La Via, zapojena byla i Oblastní galerie Vysočiny, výstava v Domě Gustava Mahlera a hvězdářská pozorování dalekohledem z věže Brány Matky Boží, na závěr na náměstí ohňová šou - skupina Ad Infinitum

------------------------------------------------


První ročník Lange Nacht der Kirchen, akce, kterou u nás známe pod názvem Noc kostelů, proběhl v roce 2005 ve Vídni. Bernhard Linse, koordinátor Lange Nacht der Kirchen, stál u zrodu Noci kostelů ve Vídni a v průběhu let mohl sledovat jak Noc kostelů překračuje hranice dalších zemí. Myšlenka se během čtyř let rozšířila do celého Rakouska, v roce 2009 překročila hranice do České republiky, později také na Slovensko a do Estonska.
V pátek 23. května 2014 se koná Noc kostelů v Rakousku, v České republice, na Slovensku, v Jižním Tyrolsku v Itálii, v Estonsku, Lotyšsku a v Sopronu v Maďarsku. Předseda Ekumenické rady církví Daniel Fajfr připojil, že český člověk rád putuje a Noc kostelů je vlastně jakousi poutí po sakrálních památkách naší země.
Tak jako každý rok připravili organizátoři brožury, magnetky, pexesa a karty, na které je možné v každém z kostelů získat razítko. Návštěvníci se v ČR ve více než 270 kostelech a modlitebnách setkají s hudbou, výtvarnými dílnami, divadlem, prohlídkami běžně nepřístupných prostor.

-------------------------------------------------
-------------------------------------------------

TIP:

Vyberte si PENÍZE ZDARMA - 300 Kč i víc zdarma ihned a další za doporučení:

150 KČ OD EQUA BANK - za založení běžného účtu na kód - výdělek neomezen A VÝBĚRY KARTOU ZDARMA ZE VŠECH BANKOMATŮ VŠECH BANK V ČR!!!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.