MÁTE ZE STRÁNEK NĚJAKÝ UŽITEK?
SDĚLTE TUTO ADRESU I SVÝM ZNÁMÝM!

ROZHLASOVÉ A TELEVIZNÍ POPLATKY - osvobození

19. prosince 2012 v 0:04 |  Služby


Na úvod inspirace zo Slovenska - od ledna 2013 koncesionářské poplatky zrušili:

----------------------------------------------------------------------------

ROZHLAS - 45,- měsíčně:
poplatky@rozhlas.cz
rozhlasove.poplatky@cro.cz

TELEVIZE - 135,- měsíčně:
Pohledavky@ceskatelevize.cz
poplatky@ceskatelevize.cz

Osvobození:

a) ze sociálních důvodů:
Osvobozen může být poplatník, u něhož celkový čistý příjem jeho domácnosti nepřesáhl v uplynulém kalendářním čtvrtletí 2,15 násobek životního minima. Uplynulým kalendářním čtvrtletím myslí to, které předchází kalendářnímu čtvrtletí, od kterého to má být osvobozeno, osvobození je pak na šest měsíců počínaje měsícem následujícím po měsíci, ve kterém podáváte žádost. Např. žádám v prosinci (prý lze až do 5. 1.), dokládám příjmy za říjen až prosinec, osvobozeno bude od ledna do června.
Čistý příjem dle Českého rozhlasu nezahrnuje bankou daněné úroky na účtech a bonusy za doporučení nových klientů, podle České televize naopak zahrnuje všechno bez ohledu na způsob zdanění - čili včetně tohoto. Podle Českého rozhlasu však příjem zahrnuje i vratky záloh jako např. z ročního vyúčtování plateb za byt, elektřinu apod. a vratky záloh daně z příjmů dle ročního zúčtování, avšak nezahrnuje příspěvek na bydlení, doplatek na bydlení, jednorázové sociální dávky. Podle České televize příjem vratky záloh z bytu ani daně nezahrnuje, protože je to příjem jednorázový :-) Přesný výčet započitatelných příjmů je blíže specifikován v § 7 zákona č. 110/2006 Sb., o životním a existenčním minimu, v platném znění: http://portal.gov.cz/app/zakony/zakon?q=110/2006&par=7. Přehled započitatelných příjmů je i na níže uvedených stránkách MPSV o životním minimu, pod odkazem Příjmy a životní úroveň.
Zaslání žádosti stačí oběma mailem, akorát se zase trošku nedomluvili a Českému rozhlasu stačí formulář vyplněný v PC, zatímco Česká televize požaduje podpis vlastní rukou, takže to musíte tisknout a pak třeba vyfotit mobilem, a to vycházejí ze stejného zákona, prostě jsme v ČR .-)
Osvobozen je nejdéle vždy na dobu 6 měsíců, počínaje měsícem následujícím po měsíci, v němž obdrží vaši žádost, pak je nutno žádat a prokazovat příjmy znovu na dalších 6 měsíců.
Výše životního minima: http://www.mpsv.cz/cs/11852

b) ze zdravotních důvodů:
Osvobození se týká osob s úplnou nebo praktickou slepotou obou očí a osob s oboustrannou úplnou nebo praktickou hluchotou (průkaz ZTP), pokud jsou osaměle žijící. Osvobozeny jsou tyto osoby rovněž v případě, kdy žijí společně v domácnosti s jinou osobou splňující podmínky osvobození ze zdravotních důvodů.

O osvobození ad a), b) žádá poplatník platící přes SIPO na poště. Přímý plátce zasílá vyplněný formulář (viz odkazy nahoře) poštou na obě adresy:

Český rozhlas
Útvar rozhlasových poplatků
Vinohradská 12
120 99 Praha 2


Česká televize
Kavčí hory, 140 70 Praha 4


c) Samozřejmě pokud nemáte televizní či rozhlasový přijímač, tak neplatíte. Poplatníkem je podle zákona každý odběratel elektřiny, který není přihlášen v evidenci poplatníků a který na výzvu České televize či Českého rozhlasu do 30 dnů neprokáže čestným prohlášením, že není vlastníkem ani uživatelem přijímače. Poplatníkem také nejste, pokud na výzvu sdělíte, kdo ze vaší domácnosti evidovaným poplatníkem je.
Podle odpovědi z českého rozhlasu pokud máte jen chytrý mobil, kde je aplikace rádio, tak poplatek platit nemusíte, když nemáte rádio nikde jinde!
TIP: čekat s placením až na výzvu :-)
POZOR! Pokud již poplatníkem jste a chcete uplatnit variantu c), lze se odhlásit z evidence (nikoli žádat o osvobození či zasílat čestné prohlášení).
-------------------------------------------------
-------------------------------------------------
TIP:
Vyberte si PENÍZE ZDARMA - 300 Kč i víc zdarma ihned a další za doporučení:
150 KČ OD EQUA BANK - za založení běžného účtu na kód - výdělek neomezen A VÝBĚRY KARTOU ZDARMA ZE VŠECH BANKOMATŮ VŠECH BANK V ČR!!!
 


Komentáře

1 antiracer antiracer | Web | 7. září 2016 v 10:46 | Reagovat

zlatá půjčka bez registru [:tired:]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.