MÁTE ZE STRÁNEK NĚJAKÝ UŽITEK?
SDĚLTE TUTO ADRESU I SVÝM ZNÁMÝM!

VLASTNÍ TVORBA - veřejné přednášky, vystoupení, výrobky, články

12. prosince 2012 v 14:47 |  Peníze

LEGÁLNĚ:

POZOR!!!
COKOLI, ZA CO MÁTE PENĚŽNÍ PŘÍJEM VÍCKRÁT NEŽ JEDNOU NEBO TO PROVOZUJETE DÉLE NEŽ JEDEN DEN S MOŽNOSTÍ PŘÍJMU, I KDYŽ HO VE SKUTEČNOSTI TŘEBA NEMÁTE (a nemáte na to nějakou smlouvu jako zaměstnanec), JE PODNIKÁNÍ A JE K TOMU NUTNÝ ŽIVNOSTENSKÝ LIST!!!
REKLAMA, ČÍSLO ÚČTU K DOBROVOLNÝM PŘÍSPĚVKŮM ČTENÁŘŮ atd. i na free stránkách pokud to není činnost jen příležitosná, ale SOUSTAVNÁ a placená, znamená, že si musíte pořídit ŽIVNOSTENSKÝ LIST na volnou živnost, i pokud žádné peníze dosud nedostáváte - důležitý je ÚČEL ZISKU!
Dle odpovědi živnostenského úřadu slovo "příležitosná" prý znamená jeden den, čili pak už je na vás, jak to v případě kontroly obhájíte, že to nebylo soustavné. Navíc u informací na www těžko před případnou kontrolou zatajíte, že to provozujete, na rozdíl třeba od prodeje Avonu a Oriflame na černo osobně kamarádkám. Hrozí pokuta za provozování živnosti bez příslušného živnostenského oprávnění, pokud to živnostenský úřad zjistí.
- pokuta za přestupek až 500 tis. Kč!!!
Při určení výměry pokuty u přestupku se přihlédne k závažnosti, způsobu spáchání, následkům, okolnostem spáchání, míře zavinění, pohnutkám a osobě pachatele.
Navíc hrozí až 8 let vězení - podle Trestního zákoníku - zákon č. 40/2009 Sb., paragraf 251 - Neoprávněné podnikání:
Znaky živnostenského podnikání: je to soustavná činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost a za účelem dosažení zisku.

Příležitostná činnost prý je například, že jednou prodám nějakou věc nebo jednou uspořádám ples apod.
Pokud je činnost příležitostná, živnostenský list nepotřebujete - do 20 tis. Kč ročně se ani nepodává daňové přiznání, nad tuto částku se daní jako příjmy ostatní:

A proč tedy lidé tak riskují a podnikají na černo? Nejde tady jen o daně, které klidně i mohou mít vyřešené samostatně podáním daňového přiznání nebo do 20 tisíc se jich netýkají, ani nejde o tu tisícovku poplatek za vystavení živnostenského listu, ale musíte pak jako podnikatel platit také nemalé částky za zdravotní a sociální pojištění, u kterých je stanovena minimální povinná platba a celý další rok také zálohy na toto podle výdělku tohoto roku, což se v případě malých výdělků nevyplatí. Ale riskovat tak vysoké tresty se také nemusí vyplatit.
Každopádně, kdyby všichni jednali přesně podle zákonů, zřejmě byste i na www.blog.cz nenacházeli stránky, kde si např. autoři vystaví svoje číslo účtu pro dobrovolné příspěvky čtenářů, protože na nějaké volnočasové psaní na blogu na to těžko mají živnostenský list a tedy to dělají na černo - ověřit si to můžete v Rejstříku živnostenského podnikání na www.rzp.cz - Vyhledávání - osoby - dle jména a příjmení (každý podnikatel musí mít IČ - identifikační číslo).

------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------

PŘEDNÁŠKY ZA DOBROVOLNÉ VSTUPNÉ:

Např. cestovatelské přednášky mohou pořádat lidé, kteří cestují různě po světě - většinou říkají informace, které jsou unikátní prožitou zkušeností a jinde těžko zjistitelné, odpovídají na dotazy - lze si domluvit plně vybavené prostory za minimální poplatek např. na akademické půdě:

např. v Brně na Masarykově univerzitě - Ústav geologických věd PřF - Kotlářská 2 - posluchárna G1 - http://cestovatelskestredy.webnode.cz/ - Stačí se ozvat na e-mail svatonius@mail.muni.cz:

Nabízíme:

  • uskutečnění vaší přednášky v délce 60 - 90 minut
  • plně vybavenou audiovizuální techniku (počítač, dataprojektor, zvuk) ve vysokoškolské posluchárně
  • odměnu formou dobrovolného vstupného od diváků

Požadujeme:

  • včasný příchod (10 - 15 min. před zahájením přednášky)
  • dodržení limitu max. 2 hodiny včetně diskuse
  • 10 % z vybraného vstupného (max. 50 Kč) na pokrytí nákladů spojených propagací
------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------

VEŘEJNÁ VYSTOUPENÍ NA ULICI za dobrovolnou odměnu do klobouku:

http://busking.cz/buskovaci-lokality - tzv. busking (číst básking) = provozování jakékoliv umělecké pouliční produkce spojené s dobrovolnou odměnou kolemjdoucích, hraní na ulici


V ZAHRANIČÍ - např. hru na kytaru na ulici velmi vítají a štědře odměňují během turistické sezóny v červenci a srpnu v Itálii (nejlépe odpoledne a večer na turistické promenádě u moře a písně světově známé v angličtině) - možnost bezplatné dovolené u moře :-), naopak v Monaku vás s tím policie vyzve k odchodu ze země :-)

------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------

VÝROBKY:

http://www.fler.cz/ - zaregistrujte se a prodávejte vše, co sami vyrobíte, např. korálky z levných komponentů třeba zde: http://svetkoralku.mimishop.cz/detail/3967500/koralky-sklo-mix-o-4-18mm-kulicky

=================================================
=================================================

ČLÁNKY NA VLASTNÍCH STRÁNKÁCH:

http://www.abtou.cz/vydelek-abtou - výdělek za psaní článků i kopírování z vlastních stránek:

https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=adsense&rm=hide&nui=15&alwf=true&ltmpl=adsense&passive=true&continue=https://www.google.com/adsense/gaiaauth2?hl%3Dcs%26subid%3Dcz-cs-ha-bk%26sourceid%3Dawo%26utm_medium%3Dha%26utm_term%3Dad%2Bsense&followup=https://www.google.com/adsense/gaiaauth2?hl%3Dcs%26subid%3Dcz-cs-ha-bk%26sourceid%3Dawo%26utm_medium%3Dha%26utm_term%3Dad%2Bsense&hl=cs - možnost výdělku s Google AdSense, přes gmail: zobrazujte na svých webových stránkách reklamy, které jsou přizpůsobeny zájmům návštěvníků, a vydělávejte tak na platných proklicích a zobrazeních (nelze na subdoménách např. xxx.blog.cz, jen skutečně vlastní stránky nebo přes abtou.cz)

POZOR!
Pokud na svém webu zveřejníte reklamu od Google AdSense (tj. poskytnete Googlu službu, za kterou vám zaplatí),
musíte se do 15 dnů přihlásit na Finanční úřad jako PLÁTCI DPH
kvůli poskytnutí služby plátci DPH s místem plnění (=stát příjemce služby) v jiném státě EU - Irsku!

-------------------------------------------------------------------

REKLAMA NA VLASTNÍCH STRÁNKÁCH:

http://blog.blog.cz/1207/patrani-po-sponzorech - zajistěte si vysokou návštěvnost pomocí pravidelných příspěvků na stránkách s podobnou tematikou s odkazem na váše stránky a pak si na něj domluvte reklamu firem podobného zaměření, které vám za ni zaplatí.

... ale na www.blog.cz prý to není dovoleno - zde mají placenou reklamu jen provozovatelé blogu:
(i když řadu věcí, oficiálně v pravidlech zakázaných - např. prodej na blogu apod., nakonec tolerují, i s nimi souhlasí po dotazu mailem či v diskuzi - mají příjem z reklam na našich stránkách, tak ve skutečnosti moc necenzurují)

http://blog.blog.cz/1304/podpora-muzskych-blogu-v-newsletteru - návštěvnost může hodně zvýšit newsletter - pravidelný e-mail, který chodí registrovaným čtenářům
- např. čtenářům magazínu pro muže Fanda.tv, pokud máte na blogu témata jako technika, auta, bojové sporty, military, nejrůznější zajímavosti a srandičky, a v neposlední řadě samozřejmě krásné ženy, ale třeba i články o cestování, recenze nejnovější elektroniky, články o sportu, odlehčené čtení o vztazích, apod.

TIP:
http://www.multilevel-marketing.cz/reklama/ - lze postupovat třeba i takto :-)

---------------------------------------------------------------------

TLAČÍTKO PRO DOBROVOLNÉ DROBNÉ PLATBY OD NÁVŠTĚVNÍKŮ STRÁNEK:

http://www.flattr.cz/ - tlačítko Flattr - podmínky a seznam webů, kde už je
http://www.mesec.cz/clanky/banky-lakaji-na-slevy-a-bonusy-dostanete-i-tisicovky-navic/ - jak tlačítko vypadá - vpravo pod hlavním titulkem - zelené

---------------------------------------------------------------------

ČÍSLO ÚČTU NA STRÁNKÁCH PRO DOBROVOLNÉ PŘÍSPĚVKY:

http://blog.blog.cz/1202/alue-k-loskotova-nikdy-nevite-kdy-se-vam-bude-ezoterika-hodit - vyzvěte čtenáře vašeho blogu k dobrovolným příspěvkům - třeba takto:

----------------------------------------------------------------------

ZPOPLATNĚNÝ VSTUP NA STRÁNKY ČI URČITÉ ČLÁNKY:

http://blog.blog.cz/1203/blogovani-za-penize-ano-ci-ne - dal by se i zpoplatnit přístup na stránky - třeba na heslo přes SMS za 10,-

---------------------------------------------------------------------

VÝROBKY ZDARMA OD FIREM ZA RECENZE:

http://www.lupa.cz/clanky/blognete-o-nas-zaplatime-vam/ - domluvte si recenze výrobků s firmami, které vám ty výrobky díky tomu dají zdarma (a na stránkách pak budete mít "spolupracuji s" a odkaz na danou firmu)


---------------------------------------------------------------------

PŘÍSPĚVKY NA CIZÍ STRÁNKY:

Máte zkušenosti s prací, studiem či dobrovolnickou činností v zahraničí? Napište pro nás článek! Rádi vaše postřehy a tipy zveřejníme. Za kvalitní články nabízíme finanční odměnu! Pro bližší informace nás prosím kontaktujte na redakce@nazkusenou.cz .

http://www.zdarma.org/rservice.php?akce=kontakt&what=autor - od 15 let, 25-40 Kč za jeden článek, nyní obsazeno - zařadit se na seznam čekatelů

http://blog.blog.cz/1304/zapojte-se-do-psani-pro-doma-cz - pro starší než 25 let, pro Doma.cz, témata jako je rodina, vztahy, vaření, móda, hubnutí, nakupování, testy potravin, domácí práce, lifestyle, apod.
Kromě většího zviditelnění Vašeho vlastního blogu můžeme spolehlivým autorkám slíbit i nejrůznější formu odměňování za odevzdané příspěvky - těšit se můžete třeba na nejrůznější dárečky a pozvánky na zajímavé akce.

-----------------

ČLÁNKY DO ČASOPISŮ:

300,- honorář za článek do časopisu Čas na lásku - něco jste prožili nebo jen máte fantazii? Napište vtipný či dojemný příběh:
pošlete na casnalasku@bauermedia.cz
http://www.bauermedia.cz/cas-na-lasku

-------------------------------------------------
-------------------------------------------------

TIP:

Vyberte si PENÍZE ZDARMA - 300 Kč i víc zdarma ihned a další za doporučení:

150 KČ OD EQUA BANK - za založení běžného účtu na kód - výdělek neomezen A VÝBĚRY KARTOU ZDARMA ZE VŠECH BANKOMATŮ VŠECH BANK V ČR!!!
 


Komentáře

1 zadarmomat zadarmomat | 17. června 2015 v 20:46 | Reagovat

Od r. 2014 lze mít příležitostné nedaněné příjmy do 30 tis. Kč ročně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.