MÁTE ZE STRÁNEK NĚJAKÝ UŽITEK?
SDĚLTE TUTO ADRESU I SVÝM ZNÁMÝM!

ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA - ročně refundace, slevy

6. prosince 2012 v 17:04 |  Peníze

NĚJAKOU ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNU MUSÍ MÍT KAŽDÝ - PROČ TEDY NEMÍT TU, KTERÁ NÁM DÁVÁ NEJVÍC VÝHOD?

JAK ZMĚNIT ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNU:

Dříve šlo změnit pojišťovnu také jen jednou ročně, ale ke kterémukoli čtvrtletí. Nyní je rozhodným datem 30. červen. Kdo se tedy do poloviny roku přihlásí k nové zdravotní pojišťovně, stane se jejím klientem od 1. ledna následujícího roku a ten, kdo se tak rozhodne až ve druhém pololetí roku si bude muset počkat až na první den roku přespříštího.
Finta je v tom, že pojišťovny ohlašují změny ve výhodách až začátkem nového roku, takže se hlásíte a nevíte přesně předem k čemu. Ale uvažuje se i změnit to zpět na možnost přechodu ke čtvrtletí, takže sledovat změny v legislativě - novely zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění, paragraf 11, odstavec 1, písmeno a):

SEZNAM ZDRAVOTNÍCH POJIŠŤOVEN:


-------------------------------------------------------------------------------------------

PŘÍSPĚVKY POJIŠŤOVEN KLIENTŮM:

Všechny pojišťovny - pokud vám u očního zjistí nějaké dioptrie: 312 Kč každé 3 roky na brýle a skla (lze celé započítat buď jen na brýle nebo jen na skla nebo na obojí) - pokud si to nevyberete, lze napsat např. po 6 letech 2 předpisy od očního na 2x312 Kč = 624 Kč slevu - i např. na skla do dioptrické vložky do sportovních slunečních brýlí, např. značka R2:
POZOR! Mají 2 na první pohled stejné typy - oba typy dioptrických vložek mají výstupek směrem dopředu, ale úchyt dioptrické vložky ATPRX pro tento níže uvedený model brýlí AT063A má tvar rovný. Druhý úchyt má tvar vykrojený a název ATPRX1 - pokud byste omylem objednali tuto dioptrickou vložku, nešla by tam nasadit.
Hlavně se musí dávat jen pod zrcadlovky, jinak to prosvítá a vypadá to jako potápěčské brýle!
Nechápu, proč to nabízejí i k brýlím, které zrcadlová skla nemají, kdo by to nosil! A hlavně je to jen do 3 dioptrií, jinak to kvůli zakřivení brýlí do stran zkresluje a způsobuje točení hlavy - je to napsáno v popisu k brýlím, ale optici toto neví a klidně tam udělají normální skla, ačkoli nad 3 dioptrie mají dávat jedině ORIGINÁL ZAKŘIVENÉ ČOČKY - neupozorní na to ani prodejce brýlí ve sportu, ani to nemají na stránkách v e-shopu značky R2, každému je to jedno, nikoho nic nezajímá, je to napsáno pouze drobným písmem v příbalovém letáku k brýlím - takže minimálně tisícovka v pr... za normální skla plus promarněný příspěvek od pojišťovny 312 Kč, na který je nárok jen jednou za 3 roky, když si to přečtete až poté a skla jsou tak malá, že je do jiných obroučků využít nelze, jsou pak na vyhození... pokud nedokážete vymoci udělání těch zakřivených zdarma jako reklamaci na optikovi, který to jako odborník měl vědět.


http://www.ozp.cz/index.php?zdravotni_programy_ozp - OZP (oborová - ale je pro všechny :-))http://www.zpskoda.cz/pojistenec - ŠKODA (zaměstnanecká)VOJENSKÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA - pro mě nejvýhodnější:

Chcete dostat ročně peníze na vitamíny, cvičení, plavání, očkování apod.? Stačí mít Vojenskou zdravotní pojišťovnu, podle mě nabízí nejvíc:

- jednak když se tam přihlásíte do VĚRNOSTNÍHO KLUBU, tak každý rok v červenci vám pojišťovna připíše až 300,- (ptát se na to e-mailem v srpnu) podle toho jak moc chodíte ten rok po doktorech (prevence se může), jestli vám náhodou nějaký lékař neúčtoval u pojišťovny něco navíc a vy byste tak přišli o body, můžete kontrolovat buď kdykoli elektronicky tady:
nebo jednou ročně žádat pojišťovnu o výpis poštou na tomto formuláři:
- dále z věrnostního klubu za každý rok členství 120,- a po třech letech 150,- (připisují po roce členství - dle čtvrtletí, ve kterém jste se přihlásili, obě částky vybírat až současně od srpna do 14.12., lze totiž čerpat jen jedenkrát ročně dohromady): http://www.vozp.cz/cs/klient/vernostni-klub/podminky-clenstvi/
nejdřív zaplatíte v této částce třeba vitamíny nebo jiné vyjmenované možnosti vy, poté vám to pojišťovna vrátí po zaslání účtů a vyplněné žádosti: http://www.vozp.cz/cs/o-pojistovne/formulare/Pojistenci/Vernostni-klub/Zadost-o-proplaceni-prispevku-z-Vernostniho-klubu/

- jednak pro každého PREVENTIVNÍ PROGRAMY - ročně od ledna pro všechny možnost čerpat 3 preventivní programy z těchto: 500,- na očkování čehokoli, 140,80 na očkování chřipky, 250,- na plavání, 250,- na cvičení, saunu či masáž, (další příspěvky jsou pro děti, studenty, těhotné atd.):
(každý druh příspěvku lze čerpat jen jednou ročně, takže sbírat účty a poslat až naráz)
nejdřív to zaplatíte vy, pak vám to pojišťovna vrátí po zaslání účtů a žádosti na formuláři: http://www.vozp.cz/cs/o-pojistovne/formulare/Pojistenci/Preventivni-programy-VoZP-CR/

- dále SLEVY U PARTNERŮ - viz BENEFITY:


- slevy ve 2000 obchodech (i na Slovensku) na Bonus kartu s časově neomezenou platností, běžně stojí 490,-, ale členové věrnostního klubu Vojenské zdravotní pojišťovny ji mají zdarma!

- nechte si v uvedených městech zdarma změřit tlak, tep, váhu, výšku a množství tuku v těle: http://www.vozp.cz/cs/Klient/Monitor_zdravi/index.html

- dřív ještě dávali 300,- za doporučení nového pojištěnce, nyní je uzavírání smluv se zájemci o nábor zastaven, prý se lze zeptat v dubnu 2013:

info@vozp.cz

==========================================================================


DALŠÍ PENÍZE LZE ZÍSKAT ZPĚT ZA NADLIMIT REGULAČNÍCH POPLATKŮ A DOPLATKŮ ZA LÉKY:

Od 18 do 65 let je zákonem stanovený roční limit 5 000 Kč.
Do 18 let a od 65 let je zákonem stanovený roční limit 2 500 Kč.
Po překročení zákonného limitu je každá zdravotní pojišťovna ze zákona povinna zaslat vyúčtování a přeplatek, tak abyste věděli, za co to je, když vám to přijde do schránky, dělají to automaticky, bez žádosti. Pojišťovny musejí přeplatky poslat klientovi na účet nebo složenkou nejpozději do 60 dnů od konce čtvrtletí, ve kterém limit překročil. Pojišťovny zasílají částky vyšší než 50 korun, částky do 50 korun se převedou do dalšího čtvrtletí.
Na nadlimitní částku zemřelého pojištěnce mají nárok pozůstalí.

Ovšem ne vše se do limitu započítává:
pouze doplatky na léčivé přípravky částečně hrazené z veřejného zdravotního pojištění (tj. na recept) ODPOVÍDAJÍCÍ NEJLEVNĚJŠÍMU na trhu dostupnému léku či potravině nebo pro zvláštní lékařské účely (s obsahem stejné látky i způsobu podání). Toto pravidlo neplatí v případě, že lékař na receptu vyznačí, že předepsaný přípravek nelze nahradit. Pak je do limitu započten doplatek v plné výši.
Dále nelze zahrnout regulační poplatky za pohotovostní služby a za pobyt v nemocnici, dětských odborných léčebnách nebo ozdravovnách nebo za lázeňskou péči. Nezapočítávají se ani doplatky na zdravotnické prostředky vydané na poukaz.

-------------------------------------------------
-------------------------------------------------

TIP:

Vyberte si PENÍZE ZDARMA - 300 Kč i víc zdarma ihned a další za doporučení:

150 KČ OD EQUA BANK - za založení běžného účtu na kód - výdělek neomezen A VÝBĚRY KARTOU ZDARMA ZE VŠECH BANKOMATŮ VŠECH BANK V ČR!!!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.