MÁTE ZE STRÁNEK NĚJAKÝ UŽITEK?
SDĚLTE TUTO ADRESU I SVÝM ZNÁMÝM!

MLM - PASIVNÍ PŘÍJEM bez práce

3. ledna 2013 v 19:15 |  Peníze

LEGÁLNĚ:

POZOR!
Pokud výrobky nebudete používat jen na nákup se slevou pro svoji rodinu, ale pro prodej za plné katalogové ceny ostatním, čili zisk pro vás, když nakupujete levněji, musíte na to mít živnostenský list, pokud je tato výdělečná činnost soustavná, ne jen příležitostná.
Dle odpovědi živnostenského úřadu slovo "příležitostná" prý znamená jednou, čili pak už je na vás, jak to v případě kontroly obhájíte, že to nebylo soustavné. Hrozí pokuta za provozování živnosti bez příslušného živnostenského oprávnění, pokud to živnostenský úřad zjistí. Znaky živnostenského podnikání: je to soustavná činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost a za účelem dosažení zisku.
- pokuta za přestupek až 500 tis. Kč!!!
Při určení výměry pokuty u přestupku se přihlédne k závažnosti, způsobu spáchání, následkům, okolnostem spáchání, míře zavinění, pohnutkám a osobě pachatele.
Navíc hrozí až 8 let vězení - podle Trestního zákoníku - zákon č. 40/2009 Sb., paragraf 251 - Neoprávněné podnikání:

Příležitostná činnost prý je například, že jednou prodám nějakou věc nebo jednou uspořádám ples, jeden den mám na stránkách placenou reklamu či uvedené číslo účtu pro dobrovolné příspěvky čtenářů apod.
Příjmy do 20 tis. Kč do r. 2013 a do 30 tis. Kč od 1. 1. 2014 za rok se nedaní ani neuvádí do daňového přiznání, čili při kontrole to prezentovat jako příjmy do této hranice a činnost pouze příležitostnou!
Za daňové úniky hrozí až 3 roky vězení.
A proč tedy lidé tak riskují a podnikají na černo? Nejde tady jen o daně, které klidně i mohou mít vyřešené samostatně podáním daňového přiznání nebo do 20 tisíc se jich netýkají, ani nejde o tu tisícovku poplatek za vystavení živnostenského listu, ale musíte pak jako podnikatel platit také nemalé částky za zdravotní a sociální pojištění, u kterých je stanovena minimální povinná platba a celý další rok také zálohy na toto podle výdělku tohoto roku, což se v případě malých výdělků nevyplatí. Ale riskovat tak vysoké tresty se také nemusí vyplatit.
Každopádně, kdyby všichni jednali přesně podle zákonů, zřejmě byste např. v práci
nedostávali od kolegyň nabídky z katalogů Avonu a Oriflame, protože pokud jsou zaměstnané, těžko na to ještě mají živnostenský list a tedy to dělají na černo - ověřit si to můžete v Rejstříku živnostenského podnikání na www.rzp.cz - Vyhledávání - osoby - dle jména a příjmení (každý podnikatel musí mít IČ - identifikační číslo).
===========================
===========================

MLM:
= multi-level marketing = víceúrovňový obchod = network marketing = síťový marketing = referenční marketing = interaktivní distribuce = forma přímého (osobního) prodeje, kdy sami nakupujete za velkoobchodní ceny (obvykle o 30% nižší) a prodáváte za ceny plné (podle katalogů)

Výhody:
- je účinnější a levnější než klasický distribuční řetězec velkoskladů a velkoobchodů, jde o jakousi kombinaci přímého prodeje a frenčízingu.
Nejlepší reklamou je doporučení těch, co výrobky či služby užívají.
Nabízí možnost získání pasivního (reziduálního) příjmu (bez práce :-)) za nákupy lidí zaregistrovaných pod vámi.
Je vhodný pro spotřební zboží, které každý nakupuje pravidelně.
---------------------------
ROZDÍL mezi legálním MLM a nelegální pyramidou neboli letadlem:

Důležité je to, zda peníze do schématu proudí především od těch, kteří jsou ve schématu zapojeni (pyramidové schéma) nebo od těch, kteří ve schématu zapojeni nejsou - od běžných zákazníků (legální MLM). Obecně uznávaný test říká, že společnost založená na MLM by měla generovat alespoň 70% svého příjmu prodejem zboží svým nečlenům.
Oproti multilevelmarketingu v pyramidě nemůžete vydělat více než člověk nad vámi.
Většina seriozních MLM společností je členem renomovaných domácích i zahraničních oborových spolků či asociací. Mezi nejznámější patří česká AOP - Asociace osobního prodeje, Světová federace asociací přímého prodeje - WFDSA nebo americká DSA - Asociace přímého prodeje, dále DSEI a FEDSA.
----------------------------------------------
SEZNAM MLM FIREM PŮSOBÍCÍCH V ČR:
----------------------------------------------
PŘÍKLADY NEJZNÁMĚJŠÍCH FIREM:
Pyramida: např. H-systém (český :-))
MLM - např.:
- kosmetika - Oriflame (švédská), Avon (americká),Mary Kay (USA)
- drogerie, kosmetika - Dedra (česká), navíc i potravinové doplňky - Amway (americká)
- potraviny - Akuna (kanadská)
- hubnoucí koktejly, rostlinné doplňky stravy (tabletky) - Herbalife (americká)
(Severní Amerika vede :-))

-------------------------------------------------
-------------------------------------------------
TIP:
Vyberte si PENÍZE ZDARMA - 300 Kč i víc zdarma ihned a další za doporučení:
150 KČ OD EQUA BANK - za založení běžného účtu na kód - výdělek neomezen A VÝBĚRY KARTOU ZDARMA ZE VŠECH BANKOMATŮ VŠECH BANK V ČR!!!
=======================
Poznámka pod čarou:

Píšu o pasivním příjmu bez práce a mám s tím aktivní práci bez příjmu... To je ta absurdita života :-)
 


Komentáře

1 Patrik Patrik | E-mail | Web | 29. července 2014 v 9:21 | Reagovat

Ne každé MLM musí být špatné a ne každé MLM musí být založeno na produktu či prodeji... Kdo má zájem, máme možnost spolupracovat na projektu ve kterém jsou firmy jako McDonald, Shell, Apple, Google, Microsoft a další. Jedná se o podíly na obratech bezkontaktních plateb. http://www.muj-pasivni-prijem.cz/

2 zadarmomat zadarmomat | 30. července 2014 v 21:47 | Reagovat

Jasně, ale na každé MLM musí být živnosťák, za který je třeba platit měsíční zdravotní a sociální, což je několik tisíc a kde je jistota, že něco vydělám a nebudu v mínusu? Nikde. Na těch Vašich stránkách nepíšete o tom způsobu co uvádíte nic konkrétního, což je samo o sobě podezřelé, pokud to funguje jak tvrdíte, napište tam narovinu jak.

3 Olina Olina | E-mail | Web | 3. června 2015 v 10:37 | Reagovat

Pasivní příjem bez práce, to vždy zavání levárnou. Já raději práci s odborníky a v oblasti financí si ráda nechám poradit. Finanční poradenství je toho jasným důkazem http://www.topbroker.cz/clanky/aktuality-ze-sveta-financi/financni-poradce-a-dph/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.